Ekonomi

KKR, Telecom Italia şebeke anlaşmasını yaza kadar tamamlamayı hedefliyor

KKR & Co. Telecom Italia’nın (BIT:TLIT) sabit hat ağını satın almak için gerekli hazırlıkları aktif bir şekilde sürdürüyor. Perşembe günü bir sözcünün de teyit ettiği üzere, ABD’li yatırım fonu işlemi 2024 yazına kadar tamamlamak üzere ilgili taraflarla işbirliği yapıyor.

İtalyan hükümetinin de desteğini alan satın alma işleminin değeri 22 milyar Euro’ya (24 milyar $) kadar çıkabilir. Hükümetin desteğine rağmen anlaşma Telecom Italia’nın en büyük hissedarı Vivendi’nin (OTC:VIVHY) muhalefetiyle karşı karşıya. Vivendi, Telecom Italia’nın satış sonrası kalan işlerinin sürdürülebilirliği konusunda endişelerini dile getirmiş olup, şu anda mahkemede satışa itiraz etmektedir.

Telecom Italia’nın sabit hat ağı, ülkenin telekomünikasyon altyapısı içinde önemli bir varlığı temsil ediyor. KKR’nin yapacağı yatırım, sektörde önemli bir hamleye işaret edecek ve fonun şebekenin değerine ve potansiyeline olan güvenini yansıtacaktır.

Mevcut döviz kuru 1$’ın 0.9186 €’ya eşdeğer olduğunu gösteriyor. Anlaşmanın mali detayları bu kura tabi olup, işlem önümüzdeki aylarda tamamlanmaya doğru ilerledikçe dalgalanabilir.

KKR, yaz dönemindeki son tarih yaklaşırken, anlaşmanın planlandığı gibi ilerlemesini sağlamak için gerekli tüm paydaşlarla temaslarını sürdürmektedir. Vivendi’nin yasal itirazının sonucu, satın alma işleminin ilerlemesinde kilit bir faktör olmaya devam ediyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu