Haber

İHH Libya’ya Yardım Gönderdi

Libya’nın doğusunda etkili olan ‘Daniel’ fırtınası Bingazi, Beyda, Marj, Suse ve Derna kentlerinde su baskınlarına neden oldu. Sel nedeniyle son tahminlere göre 6 binden fazla kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi de kayboldu. İHH İnsani Yardım Vakfı, ülkeye yönelik acil yardım çalışmalarına başladı. Vakıf, AFAD’ın koordinasyonunda ülkeye 15 arama kurtarma personeli ve 5 konteyner yardım malzemesi gönderdiğini duyurdu.

İHH İnsani Yardım Vakfı, sel felaketinin ardından Libya’da arama kurtarma ve insani yardım çalışmaları için harekete geçti. İlk gün ülkeye yüzey arama kurtarma grubu gönderen vakıf, bölgedeki acil ihtiyaçların tespiti ve insani yardım çalışmalarının uyumlaştırılması amacıyla ülkeye ikinci bir grup gönderdi. Ayrıca bölgedeki acil ihtiyacın karşılanması amacıyla insani yardım ekibiyle birlikte 2 bin 500 ceset torbası da uçakla ülkeye gönderildi.

5 KONTEYNER YARDIM MALZEMESİ GÖNDERİLECEK

Ayrıca İHH, AFAD koordinasyonunda İzmir Limanı’ndan hareket edecek yardım gemisine, İHH Afet Yönetimi’ne bağlı 10 kişilik arama kurtarma grubunu, iki araç ve bir zodyak botla yönlendirdi. Vakıf ayrıca ülkeye gemiyle 5 konteyner yardım malzemesi gönderecek.

5 BİN 220 BATTANİYE GÖNDERİLECEK

Konteynerlerin içerisinde; Vakıf, 5 bin 220 battaniye, 28 bin 265 elbise, 21 bin 519 iç çamaşırı, 832 kutu ıslak mendil, 13 bin 468 konserve, 26 bin 660 eşarp, 1.977 şal, 224 kutu hasta bezi, 2 bin 420 kutu bulunduğunu belirtti. çorap, 1.701 kadın pedi, 20.400 ceset torbası ve 350 rulo kefen malzemesi bulunuyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu